Choď na obsah Choď na menu
 


Čo je to písanie textu?

5. 1. 2011

Je to umelecká činnosť. Niečo nejaká aktivita... Premieňanie myšlienok na konkrétne slová,  no a potom na celok zvaný text. Pre toho, koho to baví to nemá byť povinnosť, ale radosť, zábava a súčasť života. Písanie tak ako aj kreslenie, maľovanie mi život spríjemňuje. Je to jeden zo spôsobov ako sa "vyrozprávať", keď sa cítite osamelo, možnosť niečo zo seba dať von. Pre každého, kto píše, či už texty pesničiek, alebo len tak (ako ja) určite dobre padne, ak sa niekomu texty zapáčia. Textárom pesničiek padne dobre, ak ich texty použijú k nejakej hudbe a naspieva spevák.  My ostatní, ktorý píšeme "len tak" sa tešíme ak svoj text, článok uvidíme v časopise, alebo dokonca vo vlastnej knihe. Ale za tým je veľa práce.
Či píšem podľa nejakej konkrétnej témy, alebo len tak z nudy? Každý píše podľa téma a  predsa len tak z nudy. Aj tento článok píšem z nudy, ale úplne len tak z ničoho nič ma napadla takáto téma. Ale aj pri takomto písaní musia byť nejaké veci dodržané, hlavne ak chcete aby Vás brali ako vážneho "spisovateľa". Prvá vec je- téma, je to každého vlastná vec o čom bude písať, teoreticky môže o hoci čom, ale prakticky sa to nedá, veď komu by sa páčil umelecký text (nie odborný) o vŕtačke? Tém, je napriek tomu veľa, aj keď asi tá najčastejšia je- láska. Každý o nej píše, spieva dokonca ju mnohí aj maľujú.
Hovorí sa, že najväčším umením je písať o láske bez použitia práve tohto slova, že vraj sa to dá, no ale neskúšala som to. Hoci je táto téma bežná nikdy nebude nudná, alebo otrepaná. Ak textár, spisovateľ vie ako na to, stále to bude iné. Textár a spisovateľ by  nemal poúčať ani moralizovať predsa ani on nie je dokonalý. A ak už jeho meno niečo znamená, tak by mu to čitatelia mohli vrátiť. Všetky texty, ktoré napíšete, či chcete, alebo nie hovoria o Vás. V každom texte, v každom slove sú Vaše myslienky a pocity. V každom vašom texte sa odrazí kus vášho prežívania, názoru na danú vec, aj keby ste to nechceli. Píšem príbehy aj o veciach, ktoré som nezažila a predsa som v nich ja, je v nich môj pohľad na svet a moje pocity. Ide o inšpiráciu, ktorá je ukrytá všade vo mne, vo vás, v každom človeku, či pohybe. V každej sekunde. Každý deň je nová inšpirácia a treba ju využiť. Aj keď vás zaujme kvapka dažďa, tak o nej môžete písať, všetko v nás vyvoláva pocity. Aj vec, ktorá nie je v skutočnosti romantická v nás môže vyvolať opačný pocit a to môže byť základom romantického textu či príbehu.
Ľudia si myslia, že písať príbehy a články, dokonca aj texty piesní je ľahké, ale nie je tomu úplne tak. Hlavná vec je, aby text zaujal, nie je všetko také ľahké ako si druhý myslia. Myšlienky má predsa každý, ale len dobrý spisovateľ a textár ich vie pekne a dokonalo spracovať. Pri písaní textov piesní, je to podľa mňa ťahšie, skúšala som to, ale nemám na to asi talent. :)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.