Choď na obsah Choď na menu
 


Aj nepohodlné dni sú dni a každý deň je nová inšpirácia.

27. 11. 2010

Začneme netypicky- od hlavnej témy. Aké ročné obdobie obľubuješ?

Všetky obdobia sú niečím zaujímavé a jedinečné. Na všetkých obdobiach sa mi páči niečo iné. Každé obdobie má svoje čaro, svoju chuť a vônu. V každom období mám svoju charakteristickú spomienku. Pre mňa ako pre umelca- maliara, sú ročné obdobia inšpiráciou, nádejou a krásou. Ľudia často hovoria, že v prírode nájdu silu, oddych, nádej, pokoj a vnukne im nápad pre ich nové dielo, alebo len obdovujú krásy prírody. Neviem sa rozhodnúť, ktoré obdobie je moje najobľúbenejšie, lebo mám rada všetky a ani jedno pre mňa nie je nepekné z umeleckého pohľadu.

Niektorí ľudia predsa len nemajú radi napríklad zimu, lebo je chladno. Ako si na tom ty?

Áno, poznám takých ľudí, ktorí nemajú radi nejaké ročné obdobie, lebo sa v ňom necítia dobre, či už je to jar, leto, jeseň alebo zima. No ja sa snažím si z každého vychutnávať to najlepšie a zabúdať na to zlé. Nehovorím, aj mne je nepríjemná zima, ale to všetko k tomu patrí. Raz nám je teplo, lebo je leto a v zime nás hreje láska alebo čajík. :-)

Čo robíš ak je vonku nepríjemné počasie?

Sú dni keď je počasie veľmi ospalé a ľudia sa tak potom aj cítia- ospalo. Vtedy sa snažím prispôsobiť si deň počasiu. Keď deň začal pochmúrne, smutno a ospalo, snažím sa rozveseliť niečím čo mám rada, napríklad hudbou. Zapálim si voňavú sviečku a urobím výborný čaj a meditujem, alebo sa snažím niečo pekné nakresliť. Pretože aj nepohodlné dni sú dni a každý deň je nová inšpirácia.

V ktorej krajine by si chcela bývať kvôli ročným obdobiam?

Ku každej krajine sa mi hodí jedno charakteristické počasie, alebo obdobie. Napríklad Francúzsko, je tam krásne romanticky a preto sa mi hodí jar, všetko kvitne a chmúrne dni odháňajú rozkvitnuté kvety. Alebo Rusko- mocná krajina, ako ľadová kráľovna, preto zima. V zime je tam určite nádherne a čarovne, no napriek bielemu snehu vás zohrejú štedrí ľudia. Anglicko zaujímavá krajina a preto jeseň. Jeseň je pre mňa krásna a zaujímavá. Niekedy poteší dážď inokedy babie leto a potom zase sneh. A leto jednoznačne India. Teplá, zelená krajina s krásnymi ,rozkvitnutými kvetmi pri modrej, čistej vode.

Čo je pre teba hlavná inšpirácia?

Inšpirácia je malá drobnosť, ktorú si niekto nemusí ani všimnúť ako jedna malá vločka uprostred zelenej trávy. Dobrý umelec, či už poet, spevák alebo maliar vie, že opísať lásku a nepoužiť to slovo, je zložité no veľké umenie. A preto opísať jeseň bez jej charakteristických znakov, ako sfarbené listy, je ťažké. Kvôli tomu je inšpirácia pre mňa malá vec, ktorú možno navonok nevidno, no je dôležitá.

Ďakujem za interview, ktoré sa pekne ukončilo.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super článok!!

(ViKá, 9. 3. 2011 18:07)

WoW

(Roxy, 5. 2. 2011 17:05)