Choď na obsah Choď na menu
 


To, že nikdy nevieme, čo nám život prinesie je isté čaro

6. 8. 2010

Otázky pripravil: moj brat :)

Takže Sima, ako by si opísala svoju povahu?

Ťažko. Pre niekoho som divná, pre iních zase normálna, záleží to aj na názore iních ako ma vidia vnímajú a čo si všímajú ako hlavnú črtu mojej osobnosti. Ja by som sa opísala ako tvrdohlavú, keďže som baran :). Z vonku možno na pohľad bezcitná, ale zdanie klame, vo mne sa skrýva veľa vecí, citov, ktoré sám človek nemože pochopiť. Okrem toho, že som citlivá viem byť aj prísna k druhým a hlavne k samej sebe, pretože na mnohích veciach, ľuďoch mi veľmi záleží. Som taktiež sebavedomá, pretože ľudia vedia vycítiť ak sa niekto bojí a to je to najhoršie, ak chcete niečo dosiahnuť. Mám veľa plánov a nevzdávam sa ľahko, to čo chcem zvyčajne aj dostanem, no nemyslím tým materiálne veci ale skor moje sny.

S akími ľuďmi sa priatelíš? Alebo aký by mal byť človek, aby sa stal tvojím priateľom?

V dnešnej dobe sú niektorí ľuďia sebeckí, a kvoli tomu som sa niekedy sklamala, preto sa može zdať, že som "nedostupná" :D, ale ak tomu človeku naozaj záleží na tom aby som sa s ním spriatelila, tak viem, že je ten pravý. Pretože človek sa ukáže až po nejakej dobe, po roznych životných situáciách. Hlavne moj priateľ by mal byť chápavý, to je vlastnosť, ktorá sa ťažko hľadá.

Chcela by si niečo zmeniť vo svojom živote?

Nie, určite nie. Moj život je taký aký je,  aj s príjemnými aj s nepríjemnými chvíľami. To robí život, životom. Veď aké by to bolo naplánovať si život? Vyhli by sme sa niektorím situáciám, ktoré by sme mohli ľutovať. To, že nikdy nevieme, čo nám život prinesie je isté čaro. Jedniné čo by som chcela je, aby sa vrátili niektorí ľudia, ktorí už nie sú pri mne, alebo nie sú medzi nami.

Vieme že sa učíš ruský jazyk. Aký je teda tvoj vzťah k Rusku a jeho kultúre, obyvateľom ?

Ruský jazyk sa učím už 4 roky, je to zaujímavý, zvláštny a prekrásny jazyk a je to pre mňa niečo nové,  ja sa novým veciam nebránim. Páči sa mi ruská kultúra je predsa trochu podobná tej našej a ľudia tam sú výnimočne talentovaní, či už hovoríme o speve alebo o maliarstve, oni majú iné vnímanie muziky a umenia. Vedia z toho urobiť niečo nesmiere pekné a neraz máte pri počúvaní ich piesní ( moderných aj nie) zimomriavky a niekedy aj slzy v očiach, pretože vedia precítiť tú pieseň. Myslím, že rusi sú neobyčajne vnímaví a to vedia preniesť do svojich diel. Je to niečo iné, pekné a umelecké. Veď ako sa hovorí, iný kraj iný mrav :).

Čo ťa na nich zaujalo najviac?

Je toho veľa, ale hlavná vec je to že sú priebojný a sebavedomí, z vonku trochu tvrdý, ale ako priatelia a rodina veľmi milujúci.  A to je na nich zaujímavé, že vždy držia a vážia si svojich blízkich a nielen blízkich ale aj celkom cudzích ľudí. Mám možnosť ich spoznávať viac, pretože som s nimi často a veľmi si všímam ich vlastnosti. Obdivujem hlavne to, že sa nedajú ľahko zlomiť a predsa sú citlivý. 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super článok : )

(Roxy, 24. 3. 2011 19:54)