Choď na obsah Choď na menu
 


15 právd o vlasoch

10. 12. 2010
Keď sa vlasy často umývajú,rýchlejšie sa mastia.

Zdá sa to logické,ale je to len predsudok.Obzvlášť,keď už dnes existujú prípravky,ktoré sú určené pre každodenné použitie.

 

Vlasy stačí bežne namočiť pri sprchovaní.

Vobec nie.Je potrebné ich opláchnuť najmenej minútu prúdom teplej vody,aby sa ich štruktúra dostatočne otvorila a uvoľnila nečistoty,ako je smog,pozostatky stylingových prípravkoch a ďalšie!

 

Čím viac šampónu a dlhšia doba posobenia,tým lepšie.

Dlhé posobenia šampónu može sposobiť peknú kalamitu.Vysušuje pokožku hlavy,o vlasoch ani nehovoriac.Potom sú vlasy presušené,lámavé,bez lesku...jednoducho bez života!

 

Regeneračnú kúru nechávame na vlasoch čo najdlhšie,účinok sa tým násobí.

Kdeže!Dodržujte pokyny na obaloch.Dlhé posobenie balzamov sposobuje ich zotrávanie na pokožke hlavy,mastenie a tvorbu lupín!

 

Šampón pre všetky druhy vlasov alebo - šampón ako šampón.

Dnes už je známe,že každý typ vlasu potrebuje prípravok,ktorý je preň určený.Je načase,aby ste to vzali na vedomie a nepožičiavali si šampón od iných.To isté platí aj o stylingu-tak,tužidlo,či iný druh prípravku na spevnenie vlasov a účesu by mal byť vhodný svojím tužiacim účinkom práve pre vašu kvalitu vlasov!

 

2 problémy = 2 šampóny.

Pokiaľ vás trápia dva problémy súčastne,nestriadajte rozne šampóny.Stanovte si prioritný problém a voľte zodpovedajúcu starostlivosť.Stylingové prípravky,naopak,možete zamerať na ten druhý problém!

 

Šampón 2v1 ušetríte peniaze a vy zabijete dve muchy jednou ranou.

Nezabijete,len vlasy zmatiete.Šampón totiž štruktúru vlasov otvára a čistí,kondicionér zase zatvára a uhladzuje.A teraz si predstavte,že začnú posobiť oba naraz...Variant 2v1 preto voľte len v bazénoch a ojedinelých prípadoch!

 

Špina sa musí poriadne umyť.

Zabudnite na spenené chuchvalce vlasov v reklamách.Ak budete vlasy umývať silou,budú sa lámať a po vysušení budú mať matný vzhľad.Pokožku preto jemne masírujte končekmi prstov pre lepšie prekrvenie a vlasy samotné len šúchajte v dlaniach!

 

Kvalitný šampón musí veľmi peniť.

Kdeže! Existujú kvalitné šampóny,ktoré dokonca nepenia vobec.Skor než objem peny je doležitá veľkosť bublín.Čím menšie bublinky,tým lepšie odstránia mastnotu a nečistotu z vlasov a z pokožky hlavy!

 

Studená voda podporí lesk.

A tak trpíme a sprchujeme hlavu nepríjemnou studenou vodou .Vlasy sa potom ale nelesknú,zato sa ťažko rozčesávajú.Takže-až posledné oplachnutie robte vlažnou,nie studenou vodou.Štruktúra vlasu sa uzatvorí a vlasy sa budú po usušení lesknúť!

 

Vlasy treba po umytí poriadne vysušiť uterákom.

Podľa toho mnohí utierajú vlasy dosucha, a tie sa im lámu a strapatia.Skúste ich teda radšej zabaliť do uteráku,ktorý nenásilne odsaje nadbytočnú vodu!

 

Čím silnejšie tužidlo,tým lepšie budú vlasy držať.

Pri jemných vlasoch nepoužívajte prípravky s ultre silným spevnením.majú totiž veľké molekuly,ktoré vlasy ešte viac zaťažia,takže efekt je opačný.Vhodné sú,naopak,ľahké peny,objemový styling a laky na vlasy s prirodzeným fixačným účinkom!

 

S fixačnými prostriedkami netreba šetriť.

Pokiaľ použijete prílič veľa peny,gélu alebo laku,účes sa postupne zdeformuje.U stylingových prípravkov totiž všeobecne neplatí,že čim vačšie množstvo,tým vlasy lepšie držia.je dobré dodržiavať odporúčané množstvo,napríklad veľkosť pinpongovej loptičky!

 

Vlasy treba fénovať hneď po umytí.

Vedeli ste,že vlasy sa dajú tvarovať až v poslednej tretine svojho schnutia? Dlhšie vlasy sa odporúčajú vysušiť v predklone od korienkov takmer dosucha a potom im dodať kegou finálny tvar. Využívajte tzv. studený stupeň úkania!

 

Časté strihanie vlasy posilňuje.

Nie. Sila vlasov je zakódovaná v našich génoch a kadernícke nožničky s ňou nič nedokážu. Je síce pravda, že po návrate zo salónu posobia vlasy opticky hustejšie, ale to len preto, že bývajú vyfúkané a skrátené o rozštiepené končeky!

zdroj: http://bufetubudzogana.meu.zoznam.sk/news/a15-krat-povery-o-vlasoch

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super!

(ViKá, 9. 3. 2011 18:04)

WoW!!!

(Roxy, 5. 3. 2011 21:24)

Veeeeľa vecičiek som nevedela :)